Prvenstvo Hrvatske

Polufinale, 1. ut

Dubrovnik

Jug CO - Mornar Brodospas  18 : 7 (6:1, 4:2, 3:2, 5:2)

Jug CO: Bijač (5 obrana), Macan 1, Fatović 1, Lončar 4, Joković 1, Garcia 2, Marković 2, Ivanković 1, Pavličević, Perrone 2, Benić 1, Merčep 1, Jarak (3 obrane), Vrlić 2.

Trener: Vjekoslav Kobeščak

Mornar BS: Šparada (6 obrana), Čagalj 2 Kreković, Goreta, Ćalić 2, Živković, Rodin, Buha 1, Vrdoljak, Krolo, Dužević, Erak2, Podrug (2 obrane), Martinović.

Srijeda (19.04.) 20.30 h

Nakon vrlo dobrih četvrtfinalnih utakmica i prolaska u polufinale, pred nam je borba protiv Juga. Realno, Jug je priča za sebe u našoj ligi i najavljivati nekakvu pobjedu u Gružu jednostavno nema smisla. Naravno da ćemo dati sve od sebe i pokušati parirati što je više moguće, cilj je prije svega odigrati dobru utakmicu. Sa zanimanjem ćemo pratiti i drugi polufinalni ogled između Mladosti i Primorja.

Sretan i blagoslovljen Uskrs!

U polufinalu smo!

Četvrtfinale, 2. utakmica

Mornar Brodospas - Jadran ST  11 : 12 (3:1, 2:5, 4:5, 2:1)

Prva ut. 15 : 12

Mornar BS: Šparada (10 obrana), Čagalj 1,Kreković, Goreta, Ćalić 3, Živković 1, Rodin, Buha 2, Vrdoljak, Krolo, Dužević 2, Erak 2, Podrug, Martinović.

Trener: Zdeslav Vrdoljak  Pomoćni tr: Ozren Mihaljević

Jadran ST: Bratim, Tonković, Marinić Kragić 4, Vasić 2, Antonijević, Pejković, Popović 1, Buzdovačić 1, Visković 4, Milardović, Santini, Gluhaić, Strujić (8 obrana), Chikvinidze.

Trener: Mile Smodlaka  Pomoćni tr: Vili Mladinić

PETERCI: Mornar BS - Jadran -

OSOBNE POGREŠKE: Mornar BS 11, Jadran 9

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Mornar BS 3 - 9 (33 %), Jadran 5 - 11 (46 %)

U dvije četvrtfinalne utakmice pokazali smo više od Jadrana, bili malo bolji i kad je bilo najpotrebnije, reagirali smo na pravi način. U drugu utakmicu ušli smo vrlo dobro, rano poveli i imali potpunu kontrolu četvrtinu i pol. Tada smo pri rezultatu 5 : 3 malo požurili, ušli u nekoliko pogrešaka koje su jadranaši znali kazniti. Napravili su veliku seriju, zaista su igrali dobro u središnjem dijelu utakmice i pobjegli nam na plus 4, čime su se opasno približili polufinalu. Vrdoljak je bio primoran na time out već nakon dvije minute 3. četvrtine kako bi razbudio igrače, što mu je očito uspjelo s obzirom na nastavak. Ćalić se sa dva uzastopna pogotka smanjio na -2, a nakon toga je bilo potpuno otvoreno, igralo se gol za gol. Čagalj i Popović su vodili rat ispred našeg gola, a na našu radost Čago je bio uspješniji u većini duela što nam je omogućilo da igramo presing dobrim dijelom utakmice. Šparada se mučio tri četvrtine, nekoliko udaraca mu je prošlo ispod ruke, bio je vidno nervozan i ljut na sebe, ali je pokazao karakter i klasu u posljednjih 6-7 minuta utakmice kada je zatvorio put do svojih vrata. U posljednjoj četvrtini bilo je puno teže zabiti i njima i nama, samo su se Kragić i Dužević upisali u strijelce, te Buha preciznim udarcem 54 sekunde prije kraja za konačnih 12 : 11, čime smo upisali minimalan poraz i prolazak u polufinale PH zahvaljujući prvoj utakmici (pobjeda 15 : 12).

Bile su ovo dvije iznimno teške i zanimljive utakmice, pravi gradski derbiji u kojima su gledatelji uživali. Pokazali smo zajedništvo, borili se do kraja i uspjeli proći vrlo kvalitetnog protivnika. Čestitke svim našim igračima i njihovim trenerima i hvala im što je u ovim trenucima lijepo biti Mornarevac!